• ورود به سايت
 • 0

  بچه هایی که کنکور دارین سلام!

  ۳ مرداد, ۱۳۹۵

  فکر میکنم الان که از کنکور گذشته و گرد و خاک نشسته و آب ها از آسیاب افتاده،حستون نسبت به کنکور خیلی بهتر شده و جدا از این که نتیجه ش چی بوده از لحاظ روحی خیلی تجربه ی خوبی به شما اضافه کرده، اما هنوز یه مر حله ی مهم و شاید اصلی ترین مرحله ی کنکور باقی مونده یعنی انتخاب رشته!!

  برای این که انتخاب رشته ی خوبی داشته باشید چندتا توصیه برای این مدت تا وقتی که کارنامه ها بیاد برای شما داریم:

  1-در مورد رشته های اصلی که دوست دارید یا دوست ندارین! حتمن به صورت کامل تحقیق کنید.از سرچ و جستجو روی اینترنت گرفته تا خوندن کتاب و منابع اصلی معرفی رشته ها (مثل کتاب سازمان سنجش) گرفته تا پرس و جو از دانش جوها و استادهایی که اون رشته ی خاص رو میخونن و یا تدریس میکنن.

  2-یک فهرست از اولویت خودتون در مورد فاکتور اهمیت رشته ها بنویسید.مثل آینده و بازار کار،سختی و آسونی،میزان علاقه مندی دیگران به رشته،استعداد و توانایی های خودتون و….خلاصه هر چی که در مورد رشته ی دانشگاهی که آینده ی شغلی شماست و براتون اهمیت داره رو مکتوب کنید و سعی کنید برای هر رشته به اون امتیاز بدین تا بعدن یک برآیند نمره ای هم در مورد انتخاب رشته تون داشته باشین.

  3-دانشگاهای خوب و معتبر همایش هایی برای معرفی رشته ها و تور دانشگاه گشتن برای شما برگزار می کنند، حتمن توی اون همایش ها و معرفی رشته ها شرکت کنید چون اطلاعات خیلی خوبی به شما اضافه می کنه و روی تصمیم گیری منطقی تاثیر داره.

  4-از الان سراغ وقت گرفتن و هزینه های الکی کردن برای انتخاب رشته نباشید. وقتی رتبه ی شما بیاد دو حالت بیشتر نداره یا رتبه ی شما به رشته هایی که میخواین انتخاب کنید نزدیک هست که با 150انتخاب حتمن میتونید قبول شید یا خدایی نکرده رتبه تون خوب نیست و احتمال قبولی شما خیلی کم میشه. در هر دو حالت هیچ مشاور و هیچ انتخاب رشته ای به موفقیت شما کمک بیشتری نمیکنه.بیشتر از تبلیغات بیرون روی فکر و علاقه و از همه مهم تر کارنامه ی خودت حساب کن.

  0
  ارسال به دوست من
  FacebookGoogle+LinkedInTwitter  

  ایمیل شما منتشر نمی شود فیلد های ستاره دار الزامی می باشند


  عدد
  *****
  را با عدد
  *****
  جمع کنید و نتیجه را در
  *****
  ضرب کرده و بر
  *****
  تقسیم کنید و نتیجه را منهای
  *****
  کنید ؛
  هرچی به دست آوردید را در کادر زیر بنوسید - توجه داشته باشید استفاده از ماشین حساب مجاز نبوده و باید حتما با ذهن حساب کنید ،
  خیلی ببخشید که هر بار باید موقع نظر دادن این قدر محاسبه کنید ، این کار فقط و فقط برای جلوگیری از نظر دادن ربات های خیلی بد طراحی شده است .  نظر شما